Sociálna politika

Komerčný obsah

Slovenská vláda sa zúčastnila na konštruktívnom dialógu s Výborom OSN pre práva osôb so zdravotným postihnutím

V termíne 4. – 5. apríla 2016 sa v Ženeve uskutočnil tzv. konštruktívny dialóg medzi Výborom OSN pre práva osôb so zdravotným postihnutím a delegáciou Vlády SR. Dialóg predstavuje druhú etapu v rámci hodnotenia implementácie Dohovoru o právach osôb so zdravotným postihnutím. Spomínanému dialógu predchádzala...
Komerčný obsah
08-12-2015

Spolupráca MNO pri účasti na uplatňovaní Dohovoru OSN o právach osôb so zdravotným postihnutím

Záverečná konferencia projektu Spolupráca MNO pri účasti na implementácii a monitoringu uplatňovania Dohovoru OSN o právach osôb so zdravotným postihnutím Národná rada občanov so zdravotným postihnutím v SR (NROZP v SR)organizuje dňa 9. decembra 2015 záverečnú konferenciu k projektu Spolupráca...
Komerčný obsah
Budúcnosť EÚ 27-08-2015

Otvorenie výziev na partnerskú spoluprácu pre mladých s Radou Európy

Za hranicami – je názov politického semináru pre mládež s témou sociálnej inklúzie mladých ľudí v nepriaznivých situáciách z oblasti juhovýchodnej Európy, ktorý organizuje Rada Európy. Seminár sa odohrá v Mostare, Bosna a Hercegovina v dňoch od 28. do 29....
Komerčný obsah
Slovensko v EP 19-10-2012

A. Záborská: Chudoba najviac ohrozuje rodiny s deťmi

Pri príležitosti Medzinárodného dňa za odstránenie chudoby dnes europoslankyňa Anna Záborská označila za alarmujúci fakt, že rodiny s deťmi patria dlhodobo k najviac ohrozeným skupinám slovenského obyvateľstva.
Komerčný obsah
Podnikanie 23-01-2012

Nadácia VÚB podporila vlani projekty za milión eur

Nadácia VÚB podporila vlani 124 projektov v celkovej sume viac ako 1 milión eur. Peniaze smerovali na podporu vzdelania, umenia, kultúrneho dedičstva, charity a zdravotníctva. Najväčší podiel financií (47%) išlo do umenia a kultúrneho dedičstva. Do charitatívnych projektov smerovalo 34% a do vzdelávania 19% prostriedkov.
Komerčný obsah

Pomáhame seniorom žiť krajšie a plnohodnotnejšie

V popredí záujmu médií i širokej verejnosti sú v dnešnej dobe najmä mladí a dynamickí ľudia, staroba akoby ani nebola zaujímavá. Avšak počet seniorov, ktorých telesný, duševný aj sociálny potenciál ostáva aj na dôchodku vysoký a ktorí by radi žili aktívnym životom, neustále narastá. Fond GSK sa preto rozhodol podporiť v roku 2011 finančným grantom práve projekty, ktorých cieľom je zvýšiť kvalitu života seniorov, priniesť im pocit užitočnosti, docenenia a radosti zo života.
Komerčný obsah
17-02-2011

Medzinárodná mediálna súťaž na tému migrácie a integrácie

Do 4. apríla 2011 sa študenti vysokých škôl vo veku od 18 do 28 rokov môžu zapojiť do medzinárodnej súťaže Migrants in the Spotlight o najlepší článok alebo dokumentárny film na tému migrácie a integrácie.
Komerčný obsah
10-12-2010

16 dní aktivizmu proti násiliu páchanému na ženách, konajme…

Slovensko sa prvý krát pridalo k medzinárodnej kampani 16 dní aktivizmu proti násiliu páchanému na ženách. Kampaň prebiehala od 25.novembra do 10.decembra 2010 v Košiciach.
Komerčný obsah
Slovensko v EP 24-11-2010

Na Slovensku bude 16 dní aktivizmu proti násiliu na ženách

Slovensko sa prvý krát pridáva k medzinárodnej kampani 16 dní aktivizmu proti násiliu páchanému na ženách. Kampaň bude prebiehať od 25.novembra do 10.decembra 2010 v Košiciach.
Komerčný obsah

Neziskové organizácie majú príležitosť získať medzinárodné ocenenie a finančnú odmenu

V Bratislave sa v piatok začala séria informačných stretnutí pre neziskové organizácie, ktorých projekty sú zamerané na sociálnu integráciu. Stretnutia v piatich slovenských mestách sa uskutočnia v súvislosti s vyhlásením 3. ročníka Ceny Nadácie ERSTE za sociálnu integráciu, o ktorú sa tento rok môžu po prvýkrát uchádzať aj neziskové organizácie zo Slovenska. Podmienkou je nominácia už realizovaného alebo práve prebiehajúceho projektu, ktorý je výnimočný svojím inovatívnym prístupom, kreativitou, efektivitou, ale predovšetkým má reálny integračný dopad. Projekty je možné nominovať do 30. novembra 2010. Víťazné projekty neziskových organizácií budú vyhlásené v júni 2011 v Budapešti a budú im udelené finančné odmeny v celkovej výške 610 000 EUR.
Komerčný obsah

Investujte do spoločensky zodpovedných firiem

Investovanie do firiem, ktoré sa správajú zodpovedne k svojmu okoliu je v zahraničí veľmi obľúbené. Na Slovensko takúto možnosť prináša ako prvá Tatra banka a jej Spoločensky zodpovedný fond.