array(1) { [0]=> int(44) } string(0) "" Regionálny rozvoj – euractiv.sk

Regionálny rozvoj

Komerčný obsah
Budúcnosť EÚ 26-04-2017

Budúcnosť inteligentných miest v EÚ a na Slovensku

Tohtoročné Regionálne diskusné fórum Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu sa koná 5. mája v Košiciach a bude venované téme inteligentných miest.
Komerčný obsah

Konferencia, výstava, drony a startupy – Tech Summit & Gadget Expo

Ako Digital economy ovplyvňuje hospodárstvo krajiny ? Odpoveď na túto otázku dostanete na TECH summite Bratislava.
Komerčný obsah
04-11-2015

Modernejšie v škole – úspešnejšie v praxi

Spojená škola v Poltári, ktorá má už vyše päťdesiat rokov neodmysliteľné miesto v našom regióne, má za cieľ pripraviť pre život zručného odborníka, v oblasti poľnohospodárstva, potravinárstva a lesného hospodársta, ktorý nemá problém uplatniť sa vo svojej profesii. Aj vďaka...
Komerčný obsah
22-10-2015

SOŠ obchodu a služieb v Novej Bani modernizuje cestu k vzdelaniu

Nielen technológia napreduje. Menia sa aj ľudia. Mladí majú viac možností, no sú na nich kladené vyššie nároky. Už počas štúdia by sa preto mali snažiť odlíšiť od svojich rovesníkov, zlepšovať sa a rozvíjať svoje schopnosti. A najlepšie je, ak...
Komerčný obsah
21-10-2015

Gymnázium – Gimnázium Fiľakovo: Úspech nosíme v sebe

Gymnázium – Gimnázium Fiľakovo sídli v historickej budove v centre mesta a svojou novodobou tradíciou od roku 1951 nadväzuje na stredoveké nižšie gymnázium, ktoré tu pôsobilo do polovice 17. storočia. Pravidelne pripravuje žiakov na štúdium na vysokých školách a na...
Komerčný obsah
Budúcnosť EÚ 13-10-2015

Zaregistrujte sa na konferenciu Rozvoj a demokracia, ktorá sa bude venovať hlavne inováciám a rozvojovej agende po roku 2015

Inovatívne riešenia a projekty sa môžu stať dlhodobými riešeniami problémov v rozvoji. Práve preto budú hlavnou témou štvrtého ročníka konferencie Rozvoj a demokracie inovácie. Nielen o inováciách v rozvoji, ale aj o občianskej spoločnosti a jej úlohe v demokracii, o charite a miestnom rozvoji budú diskutovať významní zahraniční ale aj slovenskí odborníci 19. októbra 2015 v Hoteli Mercure v Bratislave.
Komerčný obsah
Veda a inovácie 23-09-2015

Košická Noc výskumníkov sa vydá na výlet do jadra bunky

Košická Noc výskumníkov bude prebiehať v piatok 25. 9. od 9:00 hod. do 21:00 hod. v priestoroch nákupného centra Atrium Optima. Oficiálne otvorenie Festivalu vedy sa uskutoční o 10:00 hod. v prítomnosti zástupcov odborných partnerov festivalu z Technickej univerzity v...
Komerčný obsah
02-12-2014

O Bratislave ako o destinácii kongresového turizmu sa bude hovoriť na odbornej konferencii

Bratislava by mohla byť konkurencieschopnou destináciou kongresového turizmu, ale chýba jej napríklad moderné kongresové centrum. Aj o tejto téme sa bude diskutovať na odbornej konferencii, ktorú organizuje Bratislava Tourist Board (BTB) a Americká obchodná komora v SR (Amcham). Kongresový turizmus, známy aj pod skratkou MICE, to sú kongresy, konferencie, incentívny turizmus, eventy, a tiež podujatia rôzneho typu.
Komerčný obsah
16-10-2014

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák po konferencii Rozvoj a demokracia odovzdal ocenenie chirurgovi Jurajovi Bencovi

Bratislava, 16. október 2014 - Slovenský lekár Juraj Benca, ktorý v roku 2010 pomáhal zraneným po zemetrasení na Haiti, si včera prevzal Zlatú plaketu od ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka.
Komerčný obsah
29-05-2014

Vždy hľadáme, kde ušetriť

Ani rekonštrukcia nie je výnimkou. Keďže ide o veľkú finančnú záťaž, vyžaduje si jej príprava dostatok plánovania aj času. Asi nikto z nás sa do renovácie svojho bývanie nehrnie len tak. Zväčša sa snažíme vykonať všetko potrebné ešte pred nasťahovaním, no najmä po pár rokoch bývania, musíme začať odznova. Nové trendy nám predajcovia ponúkajú na každom kroku, no zväčša aj tak na ne nemáme dostatok peňazí. Rekonštrukcia je však neraz nevyhnutná a v snahe ušetriť hľadáme najlacnejšie riešenia, alebo sa snažíme rekonštruovať postupne.
Komerčný obsah
Ekonomika 30-09-2013

KONFERENCIA ENVI-PAK SAMOSPRÁVA A SEPAROVANÝ ZBER 2013

Spoločnosť ENVI-PAK pripravuje 4. ročník odbornej konferencie Samospráva a separovaný zber 2013, ktorá sa bude venovať aktuálnym otázkam v oblasti odpadového hospodárstva na Slovensku a je určená samo- správe, štátnej správe a odbornej verejnosti. Pod záštitou štátneho tajomníka MŽP SR Vojtecha Ferencza a Únie miest Slovenska sa uskutoční 10. októbra 2013 v hoteli Kaskády v Sliači – Sielnici (Banskobystrický kraj).
Komerčný obsah
Podnikanie 12-12-2012

The growing strength of family businesses

The family aspect of businesses, which has only recently become the subject of academic and political consideration, was on the agenda at the IBA European Regional Forum. Does a growing family firm need a succession plan? Should the business be sold, or passed on to the next generation? These were among the issues discussed at the forum.
Komerčný obsah
03-10-2012

Hutníci maľovali s umelcami

V košickom Dome umenia začala dnes vernisážou výstava diel, ktoré vznikli počas maliarskeho plenéra Hutníci maľujú s umelcami. V poradí už šiesty ročník tohto zaujímavého podujatia sa konal od 25. do 31. augusta 2012 v Doškoľovacom stredisku U. S. Steel Košice v Medzeve. Profesionálni umelci spoločne s nadanými zamestnancami firmy pracovali na umeleckom stvárnení viacerých tém. Okrem ekologických námetov to boli napr. Svetlá Paríža, ktoré sú motívom nadchádzajúceho bálu U. S. Steel Košice.
Komerčný obsah
Podnikanie 18-06-2012

Enterprise Europe Network pri RPIC Prešov – podpora podnikania na dosah ruky

RPIC Prešov ako člen siete Enterprise Europe Network ponúka svoje služby malým a stredným podnikateľom ako aj záujemcom o podnikanie už 4 roky.
Komerčný obsah
02-12-2011

Hutníkom záleží na osude druhých

Košice, 5. december 2011 – Celoročné dobročinné aktivity hutníckej spoločnosti vrcholia vianočnými podujatiami pre stovky detí i neziskové organizácie z východného Slovenka.
Komerčný obsah
17-10-2011

Hutníci maľovali s umelcami

V košickom Dome umenia prebieha až do 19. októbra výstava diel, ktoré vytvorili zamestnanci U. S. Steel Košice v spolupráci s profesionálnymi umelcami.
Komerčný obsah
10-12-2010

Zmeny v exekutíve i vo vedení európskych prevádzok United States Steel Corporation

John H. Goodish odchádza do dôchodku, George F. Babcoke sa vracia do USA. Košice povedie David J. Rintoul
Komerčný obsah
Slovensko v EP 24-11-2010

Na Slovensku bude 16 dní aktivizmu proti násiliu na ženách

Slovensko sa prvý krát pridáva k medzinárodnej kampani 16 dní aktivizmu proti násiliu páchanému na ženách. Kampaň bude prebiehať od 25.novembra do 10.decembra 2010 v Košiciach.