array(1) { [0]=> int(43) } string(0) "" Podnikanie – euractiv.sk

Podnikanie

Komerčný obsah
Budúcnosť EÚ 26-04-2017

Budúcnosť inteligentných miest v EÚ a na Slovensku

Tohtoročné Regionálne diskusné fórum Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu sa koná 5. mája v Košiciach a bude venované téme inteligentných miest.
Komerčný obsah

Letenky na hlavné letisko v Bruseli kúpite od 14,44 €

Iba dnes do polnoci zľava 15 % na letenky z Bratislavy do Bruselu
Komerčný obsah
11-02-2016

Spoločnosť Philip Morris Slovakia s.r.o. získala exkluzívnu certifikáciu Top Employer Slovakia 2016

Spoločnosť Philip Morris Slovakia s.r.o. potvrdila svoje postavenie a v roku 2016 opätovne získala exkluzívnu certifikáciu od Top Employers Institute (TEI).
Komerčný obsah
18-12-2015

Myslíte, že Slovákom v zahraničí Slovensko nemá čo ponúknuť?

Viac ako 50 pracovných príležitostí a stáží na Slovensku pre slovenských študentov a absolventov zahraničných univerzít má spochybniť zažité stereotypy.***Samuel Trizuljak a Simona Šulíková študujú na University of Cambridge a obaja využili ponuku stáží už druhé leto. Simona zhrnula svoje...
Komerčný obsah
Mobilita 09-12-2015

Nissan and Enel team up to transform electric vehicles into mobile energy sources

•    First Grid Integrated Electric Vehicle (EV) trials underway •    Vehicle to Grid (V2G) technology to revolutionise energy management systems  by providing more flexibility and stabilising the grid•    Consumers and businesses can save money by using their electric vehicles to...
Komerčný obsah
19-11-2015

Enel Group presents 2016-2019 strategic plan

The new plan builds on the one presented in March 2015, accelerating value creation across the four strategic pillars, with the addition of Group Simplification as a fifth focus area •    Upgraded efficiencies: targeting savings of 1.8 billion euros over...
Komerčný obsah
Ekonomika 01-11-2015

Aj poskytovanie bankových služieb by mohlo byť transparentnejšie

Poplatky za rušenie viazanosti, sankcie za predčasné splatenie úveru, či fixácie na určitý čas. Nejasné podmienky bánk a poskytovateľov bankových služieb sú už dávno out. Finanční experti zo spoločnosti Finvia Group priniesli na stredajšej konferencii „Fóra ekonomickej slobody“ nové trendy...
Komerčný obsah
26-09-2015

OPEC Visiting Research Fellow Programme 2015

Objectives of the Programme  The Visiting Research Fellow Programme (VRFP) is an innovative approach to human capacity development and is designed to help professionals from OPEC Member Countries improve their expertise and technical skills in research in an array of...
Komerčný obsah
02-09-2015

Založenie s.r.o. online – výhodnejšie ako na úrade

Spoločnosť s ručením obmedzeným, resp. „eseročka,“ ako sa jej zvykne bežne hovoriť, je veľmi bežný a populárny spôsob podnikania. Najmä začínajúci podnikatelia sa každoročne rozhodujú, či je pre nich výhodnejšie podnikať ako živnostník alebo pristúpiť k založeniu spoločnosti s ručením obmedzeným.
Komerčný obsah
Budúcnosť EÚ 29-07-2015

PROGRAM: Európsky výmenný program pre podnikateľov

Erasmus pre mladých podnikateľov pomáha nádejným európskym podnikateľom získať odbornosť a zručností, ktoré sú nevyhnutné pre štart a/alebo úspešné prevádzkovanie malého podniku v Európe. Noví podnikatelia zbierajú a vymieňajú si vedomosti a obchodné nápady so skúseným podnikateľom, s ktorým spolupracujú od 1 do 6 mesiacov. Pobyt je čiastočne financovaný Európskou komisiou.
Komerčný obsah
30-06-2015

Tesco rozšírilo distribučné centrum na východnom Slovensku

Tesco presunulo, rozšírilo a zmodernizovalo svoje distribučné centrum v Prešove. Vďaka tomu vzrástol počet ľudí, ktorí pôsobia v distribúcii Tesca v tomto meste o ďalšie dve desiatky - na viac ako 100 pracovníkov. V súčasnosti maloobchodná spoločnosť len v Prešove priamo zamestnáva asi 430 ľudí na rôznych pozíciách.
Komerčný obsah
26-06-2015

Enel CEO participates in UN Global Compact Board

New York, June 26th, 2015 – Enel CEO Francesco Starace has taken part for the first time in the Board of the United Nations Global Compact in New York. Starace’s participation in the summit comes after being nominated to the...
Komerčný obsah
05-06-2015

Berlín – európska Sillicon Valley?

Povesť Berlína ako európskej mekky startupov nie je určite pre mnohých žiadnou novinkou. Pádom berlínskeho múru v roku 1989 sa z tohto mesta stalo útočisko pre mnoho talentovaných mladých ľudí, ktorí hľadali možnosť sebarealizácie za čo možno najnižších životných nákladov. V priebehu rokov sa im podarilo z mesta, ktoré bolo značne poznamenané politickými pomermi, vytvoriť centrum umenia a kultúry.
Komerčný obsah
27-04-2015

Bratislava bude hostiť medzinárodný summit SMART CITY 360

Bratislava, 27. apríl 2015 „Explózia inovácií a ich prenos do praxe“ je hlavné motto pripravovaného summitu SMART CITY 360 (SMART CITY 360 Summit), ktorý organizuje Európska aliancia pre inováciu (EAI). Podujatie sa uskutoční v termíne 13. do 16. októbra 2015 a bude paralelne prebiehať v Bratislave a v kanadskom Toronte. Ambíciou tohto podujatia je prepojenie, na prvý pohľad rozdielnych svetov výskumných pracovníkov, vládnych organizácií, start-upov a súkromného sektora do jedného kooperujúceho systému.
Komerčný obsah
16-04-2015

Credy – vybavte si najvýhodnejšiu online pôžičku

Určite nikomu netreba pripomínať strasti bežných dní. Neustále niečo zháňame, naháňame, riešime a snažíme sa vystačiť si zo svojej biednej slovenskej výplaty. Občas však prídu neočakávané výdavky, ktoré treba ihneď riešiť. No ako to urobiť, keď máte financie rozrátané do posledného centa?
Komerčný obsah
30-03-2015

Nový ročník súťaže Európska cena za podporu podnikania

Európska cena za podporu podnikania sa podieľa na vyhľadávaní a oceňovaní úspešných iniciatív zameraných na podporu podnikov a podnikania v Európe. Toto ocenenie má tiež za cieľ predstaviť príklady najlepších zásad a postupov v podnikaní, zvýšiť povedomie spoločnosti o pridanej hodnote podnikania, ako aj povzbudiť a inšpirovať potenciálnych podnikateľov.
Komerčný obsah
20-02-2015

Na čelo bankovej asociácie sa postaví Alexander Resch

Bratislava, 20. február 2015 – Novým prezidentom Slovenskej bankovej asociácie bude od 1. apríla generálny riaditeľ VÚB banky Alexander Resch. Nahradí tak Igora Vidu, ktorý šéfoval asociácii od roku 2009.
Komerčný obsah
09-01-2015

Uľahčite si podnikanie s faktúrami online!

Aj vy ste zistili, že podnikanie vás stojí veľmi veľa času a energie? Tak prečo si ho neuľahčiť. Pomôžu vám práve faktúry online a ďalšie služby, ktoré ponúka SuperFaktúra.sk.
Komerčný obsah
03-12-2014

Wellness Hotel Patince: Skvelé miesto pre vaše kongresy

Kongres & Wellness v pohodlí štvorhviezdičkového Wellness Hotela Patince, situovaného neďaleko Patiniec, najjužnejšie položenej obce na Slovensku. V blízkosti európskeho veľtoku rieky Dunaj nájdete vhodné miesto na organizovanie kongresov a firemných podujatí v objatí prírody.
Komerčný obsah
02-12-2014

Operatívny lízing sa na slovenskom trhu čoraz viac udomácňuje

Na Slovensku ale aj v Čechách sa čoraz viac udomácňuje trend, ktorý poznáme najmä z krajín ako Nemecko, Veľká Británia alebo Holandsko. Ide o tzv. takzvaný operatívny lízing, teda službu, ktorá sa postará o celý servis okolo vozidla nielen pre firmy ale už aj pre bežných občanov. Pre trh sú to tiež dobré signály. Lízingový segment za posledné mesiace rástol práve i vďaka autám. Nové obchody ťahali najmä spotrebitelia, no ožil dopyt aj medzi podnikateľmi. Operatívny lízing začína pri výbere najvhodnejšieho vozidla z hľadiska jeho prevádzkových nákladov, spôsobu použitia, splnenia CO2 limitov a pod. Pokračuje objednaním a prihlásením vozidla do evidencie. Zahŕňa úhradu všetkých daní a poplatkov, zabezpečenie poistného krytia na celom území Európy či zabezpečenie nepretržitej pomoci na cestách, tzv. cestnú asistenciu.
Komerčný obsah
10-11-2014

V Bratislave sa zajtra začne jedna z najväčších ekonomických konferencií

V utorok sa v Bratislave začne jedna z najväčších ekonomických konferencií v strednej Európe TATRA SUMMIT. Počas troch dní, od 11. do 13. novembra, bude viac ako 300 účastníkov hovoriť o nových investíciách, ekonomickom raste a budúcnosti Európskej únie pod jej novým vedením. Na konferencii sa...
Komerčný obsah
Ekonomika 31-10-2014

TATRA SUMMIT: Verheugen, Babiš a Křetínský budú v Bratislave hovoriť o reštarte európskej ekonomiky

Bývalý európsky komisár pre rozšírenie Günther Verheugen vystúpi na konferencii TATRA SUMMIT 2014 v Bratislave k ekonomickým aj politickým témam. V rámci diskusie o budúcnosti Európy zhodnotí plány Európskej komisie. Na konferencii sa okrem iných zúčastnia aj bývalí premiéri Poľska,Talianska a Maďarska Jan...
Komerčný obsah
23-10-2014

Ľudia majú záujem o najväčší slovenský startup akcelerátor

Bratislava: Kreatívny priestor The Spot včera oficiálne spustil najväčší akcelerátor pre začínajúcich podnikateľov na Slovensku – Booster. Program dáva šancu nielen novým nápadom, ale najmä ľuďom, ktorí chcú na startupoch pracovať. Záujem o startupy je veľký a ešte stále je šanca sa zapojiť.
Komerčný obsah
13-10-2014

Sprievodca svetom štrukturálnych fondov v programovom období 2014-2020, 29.10.2014, Žilina, HolidayInn

Príďte na konferenciu, kde sa dozviete o nových možnostiach financovania vašich aktivít z externých zdrojov, a ako a kde sa o ne uchádzať. Už čoskoro začnú vychádzať nové výzvy, na ktoré treba pohotovo reagovať. Pripravte sa na ne spolu s nami a efektívne využite široké možnosti...