Obnoviteľné zdroje

Komerčný obsah
Energetika 30-11-2017

Ministerka Martina Lubyová otvorila medzinárodnú konferenciu o energetike

Už druhý rok po sebe hostí Slovensko prestížnu medzinárodnú konferenciu o energetike SET Plan, opäť v spojení so Stredoeurópskou energetickou konferenciou (CEEC). Podujatie organizované pod záštitou  Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a aktuálneho estónskeho predsedníctva v Rade EÚ včera v Bratislave slávnostne otvorila ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová a v mene predsedníckej krajiny veľvyslanec Estónska Rein Oidekivi.
Komerčný obsah
Trh s energiami 22-11-2017

EURACTIV.sk je súčasťou projektu, ktorý tvorí energetiku budúcnosti

Viac ako 100 predstaviteľov popredných európskych energetických spoločností, univerzít a výskumných inštitútov odštartovalo na začiatku novembra v Dubline projekt EU-SysFlex. Cieľom výskumného projektu financovaného z Horizontu 2020 je pripraviť elektrický systém na vyše 50-percentný podiel obnoviteľných zdrojov energie. EURACTIV Slovensko je...
Komerčný obsah
30-06-2017

Startupy môžu v súťaži PowerUp! vyhrať až 150-tisíc eur

Slovenské startupy z oblasti energetiky a inovácií sa môžu zapojiť do najväčšej európskej súťaže a získať štartovnú investíciu a ďalšiu podporu pri vývoji
Komerčný obsah
Budúcnosť EÚ 26-04-2017

Budúcnosť inteligentných miest v EÚ a na Slovensku

Tohtoročné Regionálne diskusné fórum Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu sa koná 5. mája v Košiciach a bude venované téme inteligentných miest.
Komerčný obsah
07-11-2016

Na seminári SAPI vystúpia zástupcovia ÚRSO, SIEA aj distribučných spoločností

O aktuálnych otázkach, problémoch a trendoch vo fotovoltike sa bude hovoriť na 6. výročnom seminári SAPI s názvom FOTOVOLTIKA A OZE V ROKU 2017. Blok o európskej legislatíve je otvorený odbornej aj širokej verejnosti.
Komerčný obsah
05-10-2016

Misia Mars volá študentov: Uzávierka súťaže už 14. októbra!

Študenti stredných a vysokých škôl navrhnú vedecký experiment, ktorý medzinárodný tím vedcov uskutoční na simulovanej marťanskej púštnej stanici v USA v januári 2017. Taký je plán prvého ročníka súťaže Misia Mars, ktorý so Slovenskou organizáciou pre vesmírne aktivity (SOSA) organizujú Slovenské elektrárne, a.s.. Do súťaže sa môžu...
Komerčný obsah
Energetika 12-07-2016

Maroš Šefčovič ocenil záujem študentov o energetiku

Inšpiratívni mladí ľudia, zvučné mená regionálnej energetiky i podpredseda Európskej komisie zodpovedný za energetickú úniu. Aj tak vyzeral druhý ročník Letnej školy energetiky, ktorý sa konal v kaštieli Mojmírovce neďaleko Nitry. Spomedzi 107 uchádzačov zo 17 krajín si svoju účasť vybojovali študenti...
Komerčný obsah
Energetika 20-05-2016

COFELY sa mení na ENGIE Services. Chce sa zamerať na inovácie a byť lídrom transformácie v energetike

Líder v oblasti energetiky a komplexnej správy nehnuteľností, spoločnosť Cofely, od mája vystupuje na slovenskom trhu pod novým názvom ENGIE Services. Zmena, ktorá nadväzuje na minuloročný celosvetový rebranding materského koncernu ENGIE, v súčasnosti prebieha naprieč všetkými krajinami, v ktorých ENGIE pôsobí.
Komerčný obsah

Začal sa Týždeň zodpovedného podnikania

Týždeň zodpovedného podnikania odštartoval workshop Ariho Weinzweiga, majiteľa jednej z najúspešnejších malých firiem v USA o tom, ako poskytovať zákazníkom skvelý zákaznícky servis.
Komerčný obsah
Veda a inovácie 11-11-2015

Víťazi ceny Aurela Stodolu a štipendiá za rok 2015

Energia pre vzdelanie pre študentov od Slovenských elektrární Bratislava, 11. novembra 2015 – Slovenské elektrárne, spoločnosť skupiny ENEL, dnes v rámci Týždňa vedy a techniky udelili ceny Aurela Stodolu za najlepšie SVOČ, bakalárske, diplomové a dizertačné práce. Víťazné práce riešia...
Komerčný obsah
Veda a inovácie 23-09-2015

Košická Noc výskumníkov sa vydá na výlet do jadra bunky

Košická Noc výskumníkov bude prebiehať v piatok 25. 9. od 9:00 hod. do 21:00 hod. v priestoroch nákupného centra Atrium Optima. Oficiálne otvorenie Festivalu vedy sa uskutoční o 10:00 hod. v prítomnosti zástupcov odborných partnerov festivalu z Technickej univerzity v...
Komerčný obsah
Energetika 27-08-2015

Spoločnosť Enel medzi prvými piatimi spoločnosťami v najnovšom zozname časopisu Fortune „CHANGE THE WORLD“

Spoločnosť Enel patrí medzi top päť spoločností v poslednom rebríčku časopisu Fortune nazvanom „Change the World“, ktorí stavia do stredobodu pozornosti podnikanie venujúce sa riešeniu sociálnych problémov ako súčasť svojej podnikateľskej stratégie
Komerčný obsah
Energetika 24-07-2015

WE ARE ENERGY (MY SME ENERGIA) 2015 OCENENIA VÍŤAZOV

Predsedníčka Enel, Patrizia Grieco, a generálny riaditeľ, Francesco Starace, ocenili na Dni osláv v Ríme 123 víťazov súťaže My sme energia 2015 z 18 krajín sveta. Ocenenia získali aj štyri najlepšie filmové príspevky do filmu Enel Rodina za stolom.
Komerčný obsah
Energetika 24-07-2015

We are energy 2015: ocenenie víťazov medzinárodnej súťaže pre deti zamestnancov skupiny Enel

Predsedníčka Enel, Patrizia Grieco, a generálny riaditeľ, Francesco Starace, ocenili na Dni osláv v Ríme 123 víťazov súťaže My sme energia 2015 z 18 krajín sveta. Ocenenia získali aj štyri najlepšie filmové príspevky do filmu Enel Rodina za stolom.
Komerčný obsah
Energetika 27-01-2015

Enel vymenoval Lucu D´Agneseho na pozíciu riaditeľa regiónu LATAM a odsúhlasil vydanie nových dlhopisov do 1 miliardy eur

• Luca D’Agnese, v súčasnosti na čele aktivít skupiny vo východnej Európe (Group Eastern Europe) bude novým riaditeľom Latinskej Ameriky (Head of Latin America). Roberto Deambrogio, doterajší riaditeľ Enel Green Power v Európe, preberie vedenie aktivít skupiny vo východnej Európe • Predstavenstvo schválilo vydanie nových dlhopisov do výšky 1 mld. eur s cieľom priniesť ponuku umožňujúcu výmenu existujúcich dlhopisov.
Komerčný obsah
Podnikanie 03-12-2014

Wellness Hotel Patince: Skvelé miesto pre vaše kongresy

Kongres & Wellness v pohodlí štvorhviezdičkového Wellness Hotela Patince, situovaného neďaleko Patiniec, najjužnejšie položenej obce na Slovensku. V blízkosti európskeho veľtoku rieky Dunaj nájdete vhodné miesto na organizovanie kongresov a firemných podujatí v objatí prírody.
Komerčný obsah
Energetika 14-11-2014

ENEL GREEN POWER: V TOSKÁNSKU BUDE PRVÁ ELEKTRÁREŇ NA SVETE, KTORÁ INTEGRUJE GEOTERMÁLNU ENERGIU A BIOMASU

• Spoločnosť Enel Green Power spustila výstavbu elektrárne na biomasu dodávanú z lokálnych lesov, ktorá doplní výkon geotermálnej elektrárne „Cornia 2“. • Elektráreň s výkonom 5 MW spaľujúca biomasu zvýši ročnú výrobu geotermálnej elektrárne o 37 GWh, a tak ušetrí prostredie od ďalších 17 tisíc ton emisií CO2 ročne.
Komerčný obsah
13-10-2014

Po prvýkrát sme spoznali víťazov ceny Živel

Víťazi tejto ceny boli vyhlásení spomedzi 15 výnimočných finalistov. Cenou za environmentálnu výchovu Živel sú oceňovaní inšpiratívni žiaci, učitelia a školy, ktorí dlhodobo robia inovatívne a praktické aktivity na ochranu životného prostredia. Vyhlásenie víťazov dňa 9. okt´bra sledovalo viac ako 400 hostí v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava v Bratislave.
Komerčný obsah
Energetika 02-10-2014

Nabíjacie stanice Slovenských elektrární podporia nástup elektromobility na Slovensku

Bratislava, 2. Októbra 2014 - Rozrastajúcu sa slovenskú sieť nabíjacích staníc pre elektromobily rozšírila v týchto dňoch spoločnosť Slovenské elektrárne (SE) a.s., spoločnosť skupiny Enel. Verejnosti sprístupnila šesť nabíjacích staníc umiestnených pri administratívnych a prevádzkových objektoch elektrární v Bratislave, Novákoch, Jaslovských Bohuniciach, Mochovciach a Trenčíne.
Komerčný obsah
Energetika 12-09-2014

Nadácia Enel Cuore: 50 000 eur na rekonštrukciu domu kultúry na hornej Nitre

Kanianka, 12. septembra 2014 – Nadácia Skupiny, Enel Cuore, aktívna vo všetkých krajinách pôsobenia skupiny, podporila sumou 50 000 eur rekonštrukciu multifunkčnej sály Domu kultúry v Kanianke, najväčšej obci okresu Prievidza.
Komerčný obsah
Energetika 11-09-2014

Slovenské elektrárne a Enel Sole: inovatívne osvetlenie bratislavskej Kunsthalle

Bratislava, 11. septembra 2014 - Slovenské elektrárne, spoločnosť skupiny Enel, osvetlia v rámci projektu Energia pre kultúru fasádu domu umenia KUNSTHALLE v Bratislave. Inovatívne osvetlenie poskytne spoločnosť Enel Sole, vedúca európska spoločnosť v oblasti verejného a umeleckého osvetlenia. Bratislavské centrum umenia sa tak ku koncu roka 2014 pridá k uznávaným kultúrnym pamiatkam starého kontinentu osvetlených technológiou Enel Sole, ako sú napríklad záhrady Quirinale Prezidentského paláca v Ríme a Katedrála v talianskom Orvieto, koncertná hala Atheneul v Bukurešti, či Real Alcàzar v španielskej Seville.
Komerčný obsah
Energetika 31-07-2014

Výsledky skupiny Enel za prvý polrok 2014

Predstavenstvo spoločnosti Enel schválilo výsledky za prvý polrok tohto roka a ohlásilo novú organizačnú štruktúru skupiny.
Komerčný obsah
Energetika 21-05-2014

ENEL GREEN POWER začína s výstavbou dvoch fotovoltických elektrární v Čile

Lalackama a Chañares s celkovým inštalovaným výkonom 100 MW sú umiestnené v severnej časti krajiny.
Komerčný obsah
Energetika 07-05-2014

SOŠ drevárska v Topoľčanoch s projektom „Energetické autá“ ocenená na Play energy

Rím, 7. mája 2014 – Dnes sa v Ríme udeľovali ceny víťazom desiateho ročníka súťaže PlayEnergy, vzdelávacieho projektu, ktorý spoločnosť Enel organizuje od roku 2003 na zvýšenie povedomia o kultúre zodpovednej energie medzi študentmi a učiteľmi v 10 štátoch, kde má spoločnosť svoje zastúpenie. Víťazným študentom udelil ceny predseda predstavenstva spoločnosti Enel, Paolo Andrea Colombo, generálny riaditeľ Fulvio Conti a prezident talianskej štátnej komisie pre UNESCO, Giovanni Puglisi. Na tejto udalosti, ktorú usporiadali talianski zabávači „Cantù Project“ (Alessio Parenti, Alice Mangioni a Vincenzo Albano), sa zúčastnil aj taliansky spevák Giorgia, ktorý poslal študentom video pozdrav.