Kultúra a médiá

Komerčný obsah
20-08-2013

Hľadá sa nový šéfredaktor anglickej verzie TNF. Využi svoju šancu!

Mladí európski federalisti (JEF Europe) v súčasnosti hľadajú nového energického a zanie- teného šéfredaktora pre anglickú verziu internetového spravodaj- ského portálu thenewfederalist.eu (TNF), ktorý by vykonával túto prácu na dobrovoľnej báze.
Komerčný obsah
06-08-2013

Cigánsky Bašavel 2013

V areáli hradu Červený kameň sa vo štvrtok 29. augusta bude konať multižánrový open-air festival autentickej rómskej hudby, tanca a tradičných re- mesiel. Už po piaty krát máte možnosť spoznať originálnu rómsku kultúru a zároveň podporiť jej mladé talenty.
Komerčný obsah
Podnikanie 02-10-2012

Spectacular Slovakia 2012/2013 Svetový deň turizmu – Slovensko v obrázkoch a príbehoch

Redakcia The Slovak Spectator, anglického týždenníka o Slovensku, predstavuje 17-te vydanie ročenky Spectacular Slovakia. Cestovateľský sprievodca po Slovensku v angličtine prináša pre sezónu 2012/2013 nový pohľad obohatený skúsenosťou aj zahraničných autorov na známe a aj menej známe turistické miesta v SR. Plnofarebná 200 stranová publikácia obsahujúca množstvo článkov a autorských fotografií bola oficiálne uvedená do života pri príležitosti Svetového dňa turizmu 27. septembra.
Komerčný obsah
Slovensko v EP 15-05-2012

POST- POP ART PORTRAITS OF MEPS

14.05.2012 sa v priestoroch Európskeho parlamentu v Bruseli pod názvom POST- POP ART PORTRAITS OF MEPS (Post pop-artové portréty poslancov) konala vernisáž významného slovenského autora Daniela Brogyányiho.
Komerčný obsah

Envirofilm 2012 v skratke

Environmentálne riziká sú leitmotívom Medzinárodného festivalu filmov o životnom prostredí Envirofilm, ktorého 18. ročník sa uskutoční 14. - 19. mája 2012 v ôsmich slovenských mestách. K festivalovým mestám Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica a Krupina sa tento rok oficiálne pridali mestá Poltár, Skalica a Košice.
Komerčný obsah
19-01-2012

Aktuálne plesové trendy

Spôsobov  ako si  zaobstarať róbu na vysnívaný ples, nech už sa volá akokoľvek (reprezentačný, firemný, maškarný …) je niekoľko. Ak máte dostatok peňazí a chystáte sa na popredné podujatia, určite zájdite za renomovaným návrhárom, ktorý vám ponúkne unikátny model a...
Komerčný obsah
23-05-2011

EurActiv flagship redesign: Still yellow, even more interactive

EurActiv.com, the leading online media on European Union policies, from this week has a new website format, with better usability and design. More multimedia and increasing the ‘community’ feel are among the main features of the site’s redesign. EurActiv is 'still yellow, even more interactive': loyal readers will recognise the site, while benefiting from a more engaging experience.
Komerčný obsah
Energetika 10-11-2010

Filmový festival, ktorý prežil Husáka aj Mečiara, socializmus aj demokraciu, zavítal do Košíc

Košice (8. novembra 2010) – Najstarší a najväčší filmový festival svojho druhu na svete, Ekotopfilm, prichádza s prehliadkou filmov do Košíc. To „najlepšie z najlepšieho" – pod názvom Ekotopfilm TOUR Slovensko. Prehliadku víťazných filmov z festivalu si nenechajte ujsť už po deviatykrát práve v Košiciach počas troch festivalových dní od 9. do 11. novembra 2010.