Klíma

Komerčný obsah
Trh s energiami 03-02-2017

Prechod na zelené hospodárstvo: výzvy a príležitosti z pohľadu podnikateľskej sféry

26. 01. 2017 | Bratislava   Závery Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky v spolupráci so Slovenskou agentúrou životného prostredia zorganizovalo národný workshop „Prechod na zelené hospodárstvo – výzvy a príležitosti z pohľadu podnikateľskej sféry“, ktorý sa uskutočnil 26. 1. 2017...
Komerčný obsah
Nadácia ZSE - Elektrárňa Piešťany
14-06-2016

Nadácia ZSE: Hľadáme partnera do Elektrárne Piešťany

Elektrárňa Piešťany (EP) je zrekonštruovaná priemyselná pamiatka zo začiatku 20. storočia. Bývalá obecná elektráreň, zapísaná na zozname národných kultúrnych pamiatok, sa od jesene roku 2014 stala priestorom pre vzdelávanie, kultúru, spoločenské aktivity a stretávanie všetkých generácií. V súčasnosti funguje ako interaktívne...
Komerčný obsah
Podnikanie 26-06-2012

Podnikateľov e-learning naučí ako zodpovedne podnikať

Malí a strední podnikatelia sa môžu naučiť ako úspešne podnikať aj z pohodlia svojej kancelárie. Nadácia Pontis pre nich pripravila bezplatný e-learningový kurz, ktorý im pomôže zodpovedne podnikať. Po jeho absolvovaní získa každý podnikateľ certifikát.
Komerčný obsah
06-03-2012

Európska komisia chce posilniť hlas výskumníčok a výskumníkov

S cieľom zlepšovania profesionálnych podmienok pre výskumníčky a výskumníkov pôsobiacich v Európe, Európska komisia v minulosti realizovala viacero iniciatív so zapojením reprezentantov inštitucionálnych aktérov a individuálnych expertov. V súčasnosti hľadá spôsoby, prostredníctvom ktorých môže systematicky konzultovať a spolupracovať so samotnými výskumníkmi a výskumníčkami.
Komerčný obsah
Energetika 19-12-2011

Nové Informačné a tréningové centrum AE Mochovce

Bratislava/Mochovce, 19. decembra 2011 – Slovenské elektrárne, člen skupiny Enel, začali stavať nové Informačné a tréningové centrum (ITC) pri atómovej elektrárni Mochovce. Po dokončení, naplánovanom na december 2013, bude ITC využívať najnovšiu technológiu a stane sa jedným najmodernejších informačných centier v Európe.
Komerčný obsah
Energetika 07-12-2011

Enel a Svetový potravinový program spolu bojujú proti hladu a klimatickým zmenám

Enel a Svetový potravinový program (WFP)predstvili spoločnú snahu v boji proti hladu a klimatickým zmenám. Dohoda zahŕňa investície vo výške 8 miliónov eur na zavedenie “zelených” pecí a fotovoltických systémov, ako aj zabezpečenie podpory humanitárnych snáh.
Komerčný obsah

Zodpovedná vláda, firmy a médiá, aj to budú top témy medzinárodnej konferencie o zodpovednom podnikaní

To najlepšie, čo sa deje v oblasti zodpovedného podnikania prinesie už 8. ročník Medzinárodnej konferencie o zodpovednom podnikaní. Medzi jej top spíkrami sa objaví aj Charity Hanley z britskej organizácie Business in the Community. Zodpovednosť firiem voči zamestnancom a záujem médií, práve to boli najžiadanejšie témy pre tohtoročnú konferenciu o zodpovednom podnikaní. Známi spíkri sa budú zaoberať aj tým, ako jednotlivé vlády podporujú zodpovedné podnikanie a ako presvedčiť vedenie firmy, že práve takéto podnikanie je pre firmu prospešné.