Informačná spoločnosť

Komerčný obsah
Budúcnosť EÚ 26-04-2017

Budúcnosť inteligentných miest v EÚ a na Slovensku

Tohtoročné Regionálne diskusné fórum Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu sa koná 5. mája v Košiciach a bude venované téme inteligentných miest.
Komerčný obsah
Slovensko v EP 10-06-2016

Regionálne diskusné fórum zacieli na budúcnosť broabandu a 5G sietí v Európe

(Bratislava, 10. júna 2016) – Najaktuálnejšie výzvy a zároveň víziu do budúcnosti ponúkne tohtoročné Regionálne diskusné fórum Budúcnosť broadbandu v Európe. Podujatie, ktoré prebehne 13. júna v Hoteli Devín v Bratislave, organizuje Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku v partnerstve s Veľvyslanectvom Holandského kráľovstva. Európska...
Komerčný obsah
Ekonomika 01-11-2015

Aj poskytovanie bankových služieb by mohlo byť transparentnejšie

Poplatky za rušenie viazanosti, sankcie za predčasné splatenie úveru, či fixácie na určitý čas. Nejasné podmienky bánk a poskytovateľov bankových služieb sú už dávno out. Finanční experti zo spoločnosti Finvia Group priniesli na stredajšej konferencii „Fóra ekonomickej slobody“ nové trendy...
Komerčný obsah

The Biggest Cybersecurity Forum in Europe – CYBERSEC

CYBERSEC 2015 is the largest conference on strategic issues of cybersecurity held in Europe. It is organised with the financial support of NATO, Poland’s Ministry of Foreign Affairs and the Consulate of the United States of America in Kraków. CYBERSEC...
Komerčný obsah
Budúcnosť EÚ 23-06-2015

Konferencia IDEME OPIS Bratislava 2015

Informatizácia až po dediny a mestá 8. ročník odbornej konferencie o informatizácii verejnej správy v spolupráci s Riadiacim orgánom OPIS na Úrade vlády SR 25. 6. 2015 (štvrtok) Hotel Bôrik, Bratislava Oficiálna stránka podujatia: http://ideme.net/
Komerčný obsah
22-05-2014

Jarná ITAPA 2014: Informatizácii do roka pomôže nový zákon o verejnom obstarávaní

Bratislava, 22. mája 2014 – „Uplynulé roky (2007 – 2013) sú v oblasti informatizácie spoločnosti oprávnene spájané s pomalým čerpaním prostriedkov, s komplikovaným programovaním, nedostatočnými kontrolnými mechanizmami a neprimeranou dĺžkou verejného obstarávania,” konštatoval na Jarnej konferencii ITAPA digitálny líder a štátny tajomník MF SR Peter Pellegrini.
Komerčný obsah
21-05-2014

Jarná konferencia ITAPA 2014: Informatizácia Slovenska stojí na križovatke, prejsť ňou musí bez chýb minulosti

Bratislava, 21. mája 2014 – Informatizácia spoločnosti a eGovernment Slovenska stojí na križovatke. Programové obdobie 2014 – 2020 stanovuje pre informatizáciu členských štátov EÚ nové parametre, čo by mohlo pre Slovensko znamenať šancu na “reštart”. Aj preto sa na Jarnej konferencii ITAPA hovorilo o zmenách, ktoré sú nevyhnutné, aby Slovensko v budúcnosti neprichádzalo o peniaze z Európskej únie, ako aj o nástrojoch, ktoré urýchlia a zjednodušia verejné obstarávanie projektov eGovernmentu.
Komerčný obsah
19-05-2014

Jarná konferencia ITAPA 2014: Kritický pohľad na chyby minulosti – konštruktívne riešenia do budúcnosti

Bratislava 19. mája 2014 - Slovensko je z pohľadu informatizácie spoločnosti a eGovernmentu v skupine štátov, ktoré v procese zavádzania elektronických služieb majú značné rezervy. Vyplýva to zo zistení eGovernment Survey 2012. Podobne sú na tom aj ostatné krajiny V4 alebo Francúzsko či Írsko. Naopak vzormi úspešnej informatizácie spoločnosti je Veľká Británia, Rakúsko či Dánsko. Na Jarnej konferencii ITAPA 2014, ktorá bude 21. mája v Bratislave, by mali lídri eGovernmentu pomenovať hlavné príčiny doterajších zlyhaní a definovať nástroje na efektívnejšie zavádzanie informatizácie.
Komerčný obsah
Fosílne palivá 14-11-2013

Kongres ITAPA: Ak chyby zostanú minulosťou, nové obdobie prinesie prelom v eGovernmente

(Bratislava) Rezort financií na kongrese ITAPA prvýkrát verejne oznámil zoznam e-služieb pre občanov, ktoré už fungujú alebo budú spustené k začiatku budúceho roka. “Ak bude Slovensko pokračovať v momentálnom tempe, tak za dva-tri roky sa v informatizácii dokážeme vyrovnať dnešnému Rakúsku,” povedal na záver kongresu ITAPA Pavel Bojňanský, generálny riaditeľ sekcie Informatizácia spoločnosti na Ministerstve financií.
Komerčný obsah
13-11-2013

Cena ITAPA: Víťazi známi!

(Bratislava) - Inteligentné policajné vozidlá a Bezpečné lieky – sa stali víťazmi prestížnej Ceny ITAPA, ktorá sa každoročne udeľuje na najväčšom medzinárodnom kongrese o informatizácii spoločnosti.
Komerčný obsah
12-11-2013

Kongres ITAPA: Informatizácia Slovenska vstúpila do rozhodujúcej fázy

(Bratislava) Najväčší kongres o informatizácii spoločnosti sa dnes ráno začal. Podľa viacerých spíkrov informatizácia Slovenska vstúpila do rozhodujúcej fázy. Jednou z najlepších správ je, že prostriedky z európskych fondov určených na informatizáciu Slovensko nestratí.
Komerčný obsah
11-11-2013

ITAPA: Svet revolučných technológii a unikátnych nápadov

Vedeli ste, že krvné riečisko ruky obsahuje podobné údaje o človeku ako zosnímaná šošovka či hlas? V blízkej budúcnosti sa na overovanie osôb bude používať scaner rúk. Predstaví sa už 12. a 13. novembra na medzinárodnom kongrese ITAPA 2013, ktorý bude v Bratislave.
Komerčný obsah
01-10-2013

Tohtoročná ITAPA bude prelomová

Medzinárodný kongres o IT vo verejnej správe ITAPA bude tento rok prelomový. Prvýkrát v histórii Slovenska totiž začínajú významné projekty eGovernmentu spúšťať služby pre občanov. Ide o zásadnú zmenu a vybrané novinky budú odpromované práve na kongrese ITAPA 12. a 13. novembra 2013 v Bratislave.
Komerčný obsah
Fosílne palivá 23-09-2013

Pozor! Súťaž o Cenu ITAPA sa uzatvára

Už len pár dní - do 4.októbra - je možné posielať prihlášky do sútaže o Cenu ITAPA. Hodnotia sa projekty, ktoré pomáhajú moder- nizovať verejnú správu s využitím informačných a komunikačných technológií
Komerčný obsah
10-09-2013

Cena ITAPA: Šanca nielen pre veľkých

Už len necelý mesiac zostáva do uzavretia sútaže o Cenu ITAPA 2013. Súťaž je určená pre všetky inštitúcie verejnej správy, akademické inštitúcie, ako aj dodávateľov z oblasti IT, ktoré úspešne zrealizovali projekty modernizácie verejnej správy s využitím informačných a komunikačných technológií. Pri hodnotení sa kladie dôraz na praktickú pridanú hodnotu projektu – zjednodušenie vybavenia úradnej agendy, konkrétny prínos pre občana či podnikateľa, odstraňovanie byrokracie, zefektívnenie činnosti, a pod.
Komerčný obsah
Ekonomika 26-02-2013

Trendy internetového nakupovania na Slovensku v minulom roku

Ako hovoria výsledky výskumných agentúr nakupovanie tovaru a služieb na internete sa stále rozvíja a stáva sa populárnejším trendom ako vo vyspelejších štátoch EÚ tak aj u nás na Slovensku.
Komerčný obsah
19-10-2012

Cena ITAPA 2012 – ITAPA 2012 Distinction Award

Bratislava, 19. septembra 2012 - Dve tradičné kategórie a jedna špeciálna cena. Takto vylepšená vstupuje do svojej druhej desaťročnice prestížna Cena ITAPA, teda súťaž o najlepšie projekty v oblasti informatizácie verejnej správy.
Komerčný obsah
04-10-2012

ITAPA láka na tohtoročný kongres svetovými aj slovenskými premiérami

Bratislava - Svetová premiéra virtuálneho inkubátora, prvý slovenský superpočítač, prvé verejné predstavenie zákona o eGovernmente, prvý videomost priamo z Vatikánu a prvá slovensko-taiwanská eGov konferencia – 11. ročník Medzinárodného kongresu ITAPA má opäť tie najvyššie ambície, čo úplne vystihuje aj jeho heslo - Zaostrené na výsledky
Komerčný obsah
Podnikanie 04-07-2012

7. ročník: „EU-CHINA Obchodno-technologické kooperačné fórum“ (Chengdu, Čína)

RPIC Prešov Vás pozýva na 7. ročník: „EU-CHINA Obchodno-technologické kooperačné fórum“, ktoré sa uskutoční 19. -21. septembra 2012. Ako člen najväčšej svetovej siete na podporu medzinárodnej spolupráce malých a stredných podnikov Enterprise Europe Network je zároveň partnerom tohto podujatia.
Komerčný obsah
25-04-2012

Spoločnosť bez mobilnej aplikácie patrí do stredoveku

Počet zariadení s operačným systémom Android predbehol počet zariadení s iOS. Na svete má mobilný telefón viac ako 5,9 Mld. používateľov. Ako sa prispôsobiť súčasnému trendu?
Komerčný obsah
25-05-2011

V stredu 22.júna sa uskutoční 4.ročník konferencie iDEME

Informatizácii až po dediny a mestá bude venovaný 4.ročník konferencie iDEME 2011, ktorá sa uskutoční v stredu 22.júna v SÚZA Bratislava. Hlavnými témami bude budovanie eGovernment v SR, informatizácia samospráv, verejné obstarávanie IT projektov, Digitálna agenda EÚ 2020 a OPIS POPOLUDNIE.
Komerčný obsah
Slovensko v EP 25-05-2011

Facebook využije novú technológiu Microsoftu na odhaľovanie detskej pornografie

Najväčšia sociálna sieť Facebook v týchto dňoch oznámila, že začne používať nový softvér na odhaľovanie fotografií zobrazujúcich sexuálne zneužívanie detí. Program s názvom PhotoDNA vyvinula spoločnosť Microsoft v spolupráci s americkým Národným centrom pre stratené a zneužívané deti a odborníkmi z Dartmouth College.