IK EP

Slovensko v EP 03-05-2017

Ktoré mestá sú najinteligentnejšie v Európe? (INFOGRAFIKA)

Podľa správy Európskeho parlamentu sú takmer všetky severské mestá inteligentné.
Helsinki
Slovensko v EP 03-05-2017

Digitálne technológie aj transparentnosť. Otázky a odpovede o smart cities

Slovensko nemá veľa inteligentných miest. Aj s pomocou Bruselu však vznikli prvé inteligentné projekty.
InzerciaKomerčný obsah
Slovensko v EP 10-06-2016

Regionálne diskusné fórum zacieli na budúcnosť broabandu a 5G sietí v Európe

(Bratislava, 10. júna 2016) – Najaktuálnejšie výzvy a zároveň víziu do budúcnosti ponúkne tohtoročné Regionálne diskusné fórum Budúcnosť broadbandu v Európe. Podujatie, ktoré prebehne 13. júna v Hoteli Devín v Bratislave, organizuje Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku v partnerstve s Veľvyslanectvom Holandského kráľovstva. Európska...
Slovensko v EP 13-04-2016

Neodpájajme ľudí, ktorí nemajú na energie, navrhuje europoslanec

Európsky parlament prerokuje návrh opatrení na boj s energetickou chudobou.
Slovensko v EP 22-12-2009

Eurofórum diskutovalo o sociálnych výzvach v EÚ

Najväčšou výzvou je bojovať proti nezamestnanosti mladých ľudí, myslí si poslankyňa Európskeho parlamentu Edit Bauer. Spolu s kvestorom EP Jiřím Maštálkom sa zúčastnili Eurofóra na tému: Máme odpovede na výzvy EÚ v oblasti zamestnanosti a sociálnej politiky?
Slovensko v EP 22-04-2009

Občan by mal cítiť povinnosť ísť voliť

Sme rovnocennými občanmi Európskej únie a preto sme mali cítiť povinnosť ísť voliť, zaznelo z úst komisára Figeľa na diskusnom fóre, organizovanom k blížiacim sa voľbám do EP.
23-02-2009

Projekt mobilizuje prvovoličov pre eurovoľby

Projekt Študentský Európsky parlament sa zameria na mobilizáciu prvovoličov – stredoškolákov i vysokoškolských študentov. Z nich je zatiaľ podľa sociologického prieskumu rozhodnutá ísť voliť len pätina.
Slovensko v EP 05-01-2009

Záborská kritizuje “náboženskú negramotnosť EÚ”

EÚ sa s problémom kresťanských utečencov z Iraku nevysporiadala dostatočne, tvrdí slovenská europoslankyňa Anna Záborská.
22-12-2008

Parlament: Európa potrebuje kreatívne a inovatívne vzdelávanie

Celoživotné vzdelávanie a podporovanie nových zručností, ako mediálna a počítačová gramotnosť, sú pre EÚ kľúčové, ak sa chce stať do roku 2010 svetovým lídrom v oblasti vzdelávania. Zhodli sa na tom európski poslanci, ktorí súčasne vyzdvihli rolu kreativity a inovácií.
Slovensko v EP 18-12-2008

Parlament odklepol kratší pracovný týždeň

V Únii by sa nemalo pracovať viac ako 48-hodín týždenne a národné výnimky, ktoré za určitých okolností umožňujú pracovať až 60, resp. 65 hodín týždenne by sa mali zrušiť. V tomto duchu zmenil Európsky parlament návrh smernice o pracovnom čase. Bude preto nasledovať zmierovacie konanie s členskými štátmi (Radou), ktoré trvajú na ponechaní výnimiek.
Budúcnosť EÚ 17-12-2008

Europoslancov nepustili na summit

Prominentní europoslanci, vrátane predsedov politických skupín, protestujú proti tomu, že im Rada odmietla umožniť vstup do miesta konania summitu EÚ, 12. decembra. Pravidlá Rady označili za "škandalózne".
Budúcnosť EÚ 17-12-2008

Asistent poslanca EP bude mať štatút euroúradníka

Parlament včera presvedčivo odsúhlasil zmenu pravidiel zamestnávania asistentov europoslancov. Ich pracovné zmluvy budú spravované spoločnými pravidlami a dohliadať na to bude priamo Parlament, nie jednotliví europoslanci. Má sa tak zabrániť zneužitiam peňazí určených na ich platy.
Slovensko v EP 12-12-2008

Cena Andreja Sacharova oslavuje 20 rokov

O pár dní (17. 12.) Európsky parlament udelí v poradí už 21. cenu Andreja Sacharova za slobodu myslenia. Uzavrie tak prvú dvadsaťročnicu oceňovania osobností a organizácií z celého sveta, ktorí sa významnou mierou zaslúžili v boji proti útlaku a netolerancii.
11-12-2008

Pötteringa znepokojuje Chodorkovskeho väzba

Hans-Gert Pőttering sa včera (10.12.) stretol s Marinou Chodorkovskou, matkou Michaila Chodorkovskeho. Predseda EP sa od nej dozvedel o neľudských podmienkach, v ktorých žijú väzni na Sibíri. V mene europoslancov vyjadril rodine zatknutého „sympatiu a solidaritu.“
Slovensko v EP 03-11-2008

V Nitre zložili “Mozaiku kultúr”

Nitra bola dejiskom prvého ročníka mnohokultúrneho festivalu „Mozaika kultúr“. Podujatie sa konalo v rámci Európskeho roku medzikultúrneho dialógu.
Slovensko v EP 14-07-2008

Prísnejšie pravidlá pre potravinové prísady

Poslanci EP odmietli úplný zákaz niektorých farbív v potravinách, no prijali prísnejší systém ich označovania. Skupine Zelených je ĺúto, že sa to nebude týkať aj geneticky modifikovaných prísad.
Slovensko v EP 14-07-2008

Ceny leteniek už nebudú zavádzať

Vďaka novým pravidlám o leteckej doprave budú zákazníci čoskoro vidieť vždy reálnu cenu, ktorú musia za letenku zaplatiť a vyhnú sa tak nepríjemným prekvapeniam po dodatočnom pripočítaní daní a rôznych letiskových poplatkov.
Slovensko v EP 10-07-2008

Úzke vzťahy viac v móde než rozšírenie

Európski poslanci diskutovali o stratégii rozširovania EÚ v budúcnosti. Zdá sa, že doterajšiu politiku rozšírenia môže nahradiť politika veľmi blízkych vzťahov so susednými krajinami.
Budúcnosť EÚ 01-07-2008

Paríž prebral žezlo v Únii

„Niečo nie je s Európskou úniou v poriadku“. S takýmto vyhlásením odštartoval prezident Nicolas Sarkozy šesťmesačné Francúzske predsedníctvo EÚ. Na očakávania v súvislosti s predsedníctvom sme sa pýtali aj slovenských europoslancov.
Slovensko v EP 26-06-2008

Stratégia rozširovania sa má zmeniť

Správa zahraničného výboru EP vyvzýva Komisiu, aby prehodnotila stratégiu rozširovania EÚ. Dôraz kladie na "integračnú kapacitu" a podporu verejnosti.
Slovensko v EP 25-06-2008

Je ostrov slobody slobodnejší?

Názory na rozhodnutie Rady o zrušení diplomatických sankcií voči Kube sa rôznia aj medzi europoslancami, ktorí majú "adoptovaných" politických väzňov na Kube.
Budúcnosť EÚ 25-06-2008

Pöttering obhajuje svoju prítomnosť na summitoch

Predseda europarlamentu sa ohradil proti návrhu, aby bol pozývaný len na niektoré summity hláv štátov a vlád Európskej únie.
Slovensko v EP 23-06-2008

V EP sa diskutovalo o možnostiach Galilea

Slovenský europoslanec Ján Hudacký zorganizoval v EP verejný híring venovaný súčasnému stavu budovania systému satelitnej navigácie a jeho možnostiam. Cieľom bolo tiež upriamiť pozornosť malých a stredných podnikov a povzbudiť ich k účasti na projekte.
Slovensko v EP 20-06-2008

Pracovný čas: europoslanci očakávajú búrlivú diskusiu

Po rokoch sa ministri EÚ dohodli na pravidlách pracovného času. Parlament bude o nich diskutovať v druhej polovici roka a slovenskí europoslanci čakajú v pléne ostrú diskusiu.