array(0) { } NULL Registrujte sa na konferenciu Rozvoj a demokracia – euractiv.sk

Registrujte sa na konferenciu Rozvoj a demokracia

Komerčný obsah

Medzinárodná konferencia Rozvoj a demokracia, ktorá sa bude konať 27. októbra 2016 v Bratislave, je poprednou udalosťou v regióne v oblasti rozvojovej spolupráce. 

Piaty ročník konferencie bude vďaka Slovenskému predsedníctvu v Rade EÚ mimoriadne výnimočný. Témy konferencie sú prispôsobené prioritám predsedníctva a budú sa týkať najmä Cieľov udržateľného rozvoja, migrácie a bývania či inováciám v rozvoji. Konferencia každoročne spája medzinárodné spoločenstvo mimovládnych organizácii, zástupcov vládnych aj medzinárodných inštitúcií, akademikov a jednotlivcov. Konferencia posilňuje tiež spoluprácu medzi verejným sektorom a mimovládnymi organizáciami, akadémiou a súkromnými spoločnosťami.

Na konferencii vystúpia zaujímaví zahraniční rečníci

Hlavnou rečníčkou konferencie bude  Alaa Murabit, zakladateľka Hlasu líbyjských žien, globálna advokátka Cieľov udržateľného rozvoja OSN. Okrem nej na konferencii  vystúpi aj Loris De Filippi, prezident Doktorov bez hraníc, Taliansko či Yoka Brandt, vice-ministerka Ministerstva zahraničných vecí Holandska. Viac informácií o konferencii a jej rečníkoch nájdete na webovej stránke podujatia.

Registrovať na konferenciu sa môžete tu. Vzhľadom na obmedzenú kapacitu a sprísnené bezpečnostné opatrenia bude vstup do priestorov konferencie možný len s platnou registráciou.

Konferencia je spolufinancovaná zo zdrojov oficiálnej rozvojovej pomoci – SlovakAid, Európskej komisie, UNDP, Medzinárodného vyšehradského fondu a Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.