Denník N – Ficovi a Dankovi prekáža podpora slovenskej diplomacie pre LGBTI

pride LGBTI slovenské predsedníctvo

ILUSTRAČNÉ FOTO-TASR/AP (Ariel Schalit)

Dúhová vlajka neprekáža len kotlebovcom, ale aj dvom z troch najvyšších ústavných činiteľov – premiérovi Robertovi Ficovi a predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi.

Šéf SNS Danko vyzval ministerstvo zahraničných vecí, aby stiahlo súčasného veľvyslanca v Maďarsku Rastislava Káčera. Dôvodom má byť vyvesenie dúhovej vlajky na veľvyslanectve. A pustil sa aj do štátneho tajomníka ministerstva zahraničných vecí Ivana Korčoka za to, že slovenské predsedníctvo v Rade EÚ prevzalo záštitu nad sobotným Dúhovým pochodom.

Silný odkaz na veľvyslanectvo ešte pred Dankom poslal premiér Robert Fico. „Slovenská republika je demokratická krajina, ktorá nie je viazaná na žiadnu ideológiu, náboženstvo a ani nepreferuje žiadne skupiny obyvateľov. Považujem preto za neprijateľné, aby na budove zastupiteľstva SR v zahraničí okrem vlajky SR a EÚ boli vyvesené akékoľvek iné vlajky, ako to bolo dnes na našom zastupiteľstve v Budapešti, kde bola vyvesená dúhová vlajka,“ napísal Fico na Facebook v deň Dúhového pochodu.

Viac sa dočítate na stránke Denníka N