Najčítanejšie na EurActiv.sk: Výber článkov za mesiac august

Najčítanejšie články, august 2017

Slovensko už patrí do jadra Európskej únie a chce ho ďalej budovať cez rezortnú spoluprácu s Nemeckom. Tú bude koordinovať minister zahraničných vecí. Nemecký minister Gabriel podľa Lajčáka na spoločnom stretnutí odporučil, aby Bratislava „budovala mosty“ medzi V4 a nemecko-francúzskym duom.

 

Turizmus podstatne zvyšuje HDP mnohých členských štátov EÚ. V turisticky najfrekventovanejších miestach sa však stáva zdrojom problémov pre miestnu populáciu. Niektoré mestá zvažujú relatívne drastické opatrenia na zníženie počtu turistov. „Už nikdy takéto leto,“ „Už žiadni turisti v našich domoch“, „Nie ste tu vítaní”. Takéto transparenty bolo možné vidieť počas protestu, ktorý sa v španielskej Barcelonette konal 12. augusta na pláži plnej turistov.

 

Vyriešenie smernice o vysielaní je v podľa vlády v “národnoštátnom záujme“ Slovenska. R. Fico hovorí, že jej logika ochráni Slovensko pred lacnou pracovnou silou z iných krajín. „Prečo by mali byť znevýhodňovaní naši zamestnanci v porovnaní s lacnejšou pracovnou silou, ktorá sem príde z Ukrajiny, zo Srbska, z Vietnamu alebo neviem odkadiaľ,“ tvrdí premiér.

 

Štúdia ukázala, že spôsob, akým premieňajú sebavedomie na získanie vplyvu v organizácii muži a ženy sa výrazne líši. Ženský spôsob je oveľa zložitejší a musí si hľadať cestu medzi kultúrnymi stereotypmi, ktoré jednoznačne súvisia s rodom. Ženám na kariérny postup podľa štúdie nestačí podávať výkon a mať sebavedomie.

 

ROMAN KRAKOVSKÝ, pôvodom Slovák, hovorí, že Paríž už nemá peniaze ani odborníkov pre proaktívnu politiku v strednej Európe. Prečítajte si rozhovor so slovenským historikom pôsobiacim v Paríži.