EurActiv.fr

Summit EÚ a Afriky je pre nútené návraty migrantov stále bez záverov

Návraty, ale aj sexuálne práva, blokujú zverejnenie záverov zo stretnutia v Abidjane už vyše týždňa.
Budúcnosť EÚ 13-10-2017

Francúzsko a Nemecko chcú reformovať kohézne fondy

Podmienkou podpory regiónov má byť podľa francúzskeho prezidenta zdaňovanie podnikov na dohodnutej úrovni a rešpektovanie vlády zákona.

Poľskí sudcovia žiadajú riešenie bez európskych sankcií

Odporcovia reforiem justície z radov sudcov žiadajú Európsku úniu, aby zatiaľ nezasahovala.
Ekonomika 20-07-2017

CETA čoskoro vstúpi do platnosti, Francúzsko ju prešetruje

Obchodná a investičná dohoda s Kanadou vstúpi o dva mesiace do platnosti. Výbor založený francúzskym prezidentom, ktorý má zhodnotiť vplyv CETA na životné prostredie a zdravie, tak nemá veľa času.
Budúcnosť EÚ 21-04-2017

Francúzske voľby: veľa voličov je stále nerozhodnutých

Mnoho francúzskych voličov stále nevie, koho podporia v prvom kole prezidentských volieb. Mená dvoch postupujúcich kandidátov sú teda neisté.
Budúcnosť EÚ 12-12-2016

Nemecko a Francúzsko presadzujú vytvorenie európskeho prokurátora

EÚ sa nenašla jednomyseľný súhlas so vznikom Úradu európskeho prokurátora. Paríž s Berlínom navrhujú posilnenú spoluprácu.
Podnikanie 02-12-2016

Smernica o vyslaných pracovníkoch: europarlament hľadá kompromis

Európsky parlament sa pokúsi nájsť kompromis medzi novými a starými členskými krajinami v revízii smernice o vysielaných pracovníkoch.
Ekonomika 19-10-2016

Francúzi diskutujú o sprísnení dane z finančných transakcií

Francúzsky parlament diskutuje o sprísnení národnej dane z finančných transakcií. Kedy začne platiť európska, je nejasné. Počas rokovaní o národnom rozpočte otvoril francúzsky parlament otázku sprísnenia dane z finančných transakcií. Francúzska poslankyňa Eva Sas v rozhovore pre EurActiv.fr povedala: „Navrhujeme, aby daňový základ FTT (dane...
Ekonomika 14-10-2016

Francúzski poslanci ďalej nesúhlasia s CETA

Francúzski poslanci pokračujú v boji proti obchodnej dohode medzi EÚ a Kanadou. Stredajšie zatknutie francúzskeho europoslanca José Bového kanadskými úradmi konflikt ešte prehĺbilo. Cez víkend cestuje do Kanady francúzsky premiér Manuel Valls, aby diskutoval o bilaterálnych obchodných vzťahoch. Opozícia voči dohode medzi EÚ...
Slovensko v EP 11-02-2016

U organických potravín by sa mohla tolerovať kontaminácia pesticídmi a GMO

Výskyt pesticídov a geneticky modifikovaných organizmov u ekologických produktov je vo väčšine prípadov náhodný a nechcený.